Reklama
Reklama

Powoływali się na wpływy w Urzędzie Skarbowym. Zarzuty dla funkcjonariuszy KAS z Poznania

Urząd Skarbowy we Wrześni | fot. Google Street View
Urząd Skarbowy we Wrześni | fot. Google Street View

Chodzi o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

- Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zarzuty łącznie 4 osobom, w tym dwóm funkcjonariuszom KAS w Poznaniu pełniącym obowiązki w Urzędzie Skarbowym we Wrześni. Prokurator przedstawił urzędnikom KAS łącznie 22 zarzuty w tym m.in. przekroczenia uprawnień oraz niedopełniania obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z prowadzonymi przez nich kontrolami skarbowymi, polegające na fałszowaniu w toku prowadzonych kontroli dokumentów i poświadczaniu w nich nieprawdy oraz na powoływaniu się na wpływy w instytucji państwowej - w Urzędzie Skarbowym we Wrześni - informuje Prokuratura Krajowa.

- Zarzuty dotyczą również podejmowania się pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za korzyść majątkową lub osobistą i działania tym samym na szkodę interesu publicznego. Czyny te kwalifikowane z art. 231 § 2 kk, art. 228 § 3 kk, art. 271 § 3 kk zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje.

Dwóch pozostałych zatrzymanych to mieszkańcy powiatu wrzesińskiego, którzy są podejrzewani o składanie fałszywych zeznań w ramach postępowania podatkowego, za co grozi do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze KAS zostali tymczasowo aresztowani.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro