Reklama
Reklama

Zima w Poznaniu."Drogi w mieście wyglądają źle"

fot. Tomasz
fot. Tomasz

O sytuacji od rana informował nas Czytelnik. Służby miejskie chwalą się w mediach że są przygotowane do usuwania śniegu i posypywania ulic aby wyeliminować trudne warunki na drodze . Wczoraj miał miejsce wypadek na ulicy Księcia Mieszka I z powodu śliskiej nawierzchni. Dzisiaj jest niedziela, sytuacja jest dużo gorsza. Służby jak zwykle zaspały. Główne dojazdy do Strzeszyna i drogi w mieście wyglądają źle - napisał po godzinie 7, Tomasz. To jest skandal. Wiadomo było wczoraj, że w niedzielę w nocy będzie padał śnieg, temperatura na poziomie -1 stopień zapowiadało śliska nawierzchnie a drogowców brak - dodaje.

Przedstawiciele MPK przyznają, że choć w związku z trwającym weekendem ruch w mieście jest mniejszy, są miejsca - te na obrzeżach miasta, gdzie kierowcy autobusów zgłaszają, że jeździ się nieco trudniej w związku z opadami śniegu. Ale nie powoduje to jakichś znaczących utrudnień.

Przedstawiciele ZDM już w sobotę zapewniali, że od nocy z piątku na sobotę sprzęt jest w gotowości na ulicach, nie inaczej było dziś. W nocy prowadziliśmy odśnieżanie ulic o znaczeniu strategicznym, następnie pojazdy w ramach Akcji Zima przejechały na drogi układu podstawowego. Obecnie znów wracają na sieć strategiczną - informują.

Przypominamy: działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach; w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych; prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych - dodają.

Przypominamy, że wszystkie zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane całodobowo pod nr tel. 61 64 77 231 a także mailowo - [email protected]

Według prognoz śnieg może dziś prószyć przez cały dzień. Śnieg może padać w Poznaniu do około godziny 15. Wówczas też temperatura powinna podnieść się powyżej zera.
Prosimy wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności - informują przedstawiciele ZDM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro