Reklama
Reklama

Betlejem Poznańskie od soboty również w nowej lokalizacji

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Tym razem oprócz tradycyjnego jarmarku na placu Wolności, klimat świąt zagościł także na Łazarzu. Powodem zmian jest remont Starego Rynku.

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności rozpoczął się 20 listopada i potrwa do 26 grudnia. Na placu Wolności do dyspozycji najmłodszych udostępnione zostały dwie karuzele. W piątek rozświetlona została miejska choinka. Przez niemal cały grudzień w Centrum Inicjatyw Rodzinnych stać będzie skrzynka na listy do Gwiazdora. Na mieszkańców i turystów czekają w tym miejscu liczne atrakcje i niespodzianki.

Jak już wcześniej informowaliśmy ze względu na planowany remont płyty Starego Rynku atrakcje w ramach Betlejem Poznańskiego przeniosą się stamtąd na Łazarz - w dwie lokalizacje. Świąteczne niespodzianki czekają na poznaniaków i poznanianki na Rynku Łazarskim. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia. Na 4 grudnia zapowiedziano uroczystą inaugurację nowego rynku. Atrakcje zaplanowano na godz. 17:00.

Atrakcje czekają także przy wejściu głównym do Areny. W ramach Betlejem Poznańskiego, 10 - 19 grudnia odbędzie się tam jarmark bożonarodzeniowy. Po rocznej przerwie powróci także Festiwal Rzeźby Lodowej. W weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku również w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. Nie zabraknie też innych niespodzianek. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny.

Wszystkie świąteczne lokalizacje połączy Betlejemska Bimba z numerem 24. Pojawi się w nich także zabytkowy "Ogórek" MPK, przy którym odbywać się będą animacje dla dzieci.

Program Betlejem Poznańskiego znajdziemy tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro