Reklama
Reklama

Trwają targi HOBBY. Na MTP udowadniają, że " z pasji nigdy się nie wyrasta"

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Podczas targów HOBBY dzieci i dorosłych tradycyjnie czekają wyjątkowe atrakcje w strefach tematycznych, a także liczne warsztaty, turnieje, pokazy, gry oraz wystawy.

To już kolejna edycja targów HOBBY, które od 2004 roku przyciągają do Poznania pasjonatów wielu dziedzin. Misją wydarzenia jest edukacja, poprzez prezentację różnych pasji w atrakcyjny sposób, ale również zachęcenie do aktywności i spędzania czasu wolnego w trybie offline - bez urządzeń mobilnych jak smartfon, konsola czy ekran komputera. Organizatorzy obiecują znów udowodnić, że "z pasji nigdy się nie wyrasta"

Na tegorocznych targach będzie można zobaczyć między innymi wystawę autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków LEGO. Na ponad 1000 m kw. ekspozycji pojawią się emocjonujące scenki, postacie, pojazdy czy budowle. Będą m.in. gigantyczna Makieta Kolejowa, po której jeżdżą pieczołowicie wykonane repliki pociągów; Wioska Wikingów, w której pośród ośnieżonego lasu wyłaniają się zabudowania wsi, a wzburzone morze wzywa jej mieszkańców ku przygodzie czy też Arabska Ulica z jej gwarnym bazarem i przekrzykującymi się straganiarzami - informują organizatorzy.

Będą też zdalnie sterowane modele samochodów RC, które będzie można obserwować na torach wyścigowych. Natomiast Polski Związek Modelarzy Kolejowych po raz kolejny zaprezentuje ogromną przestrzeń z ciekawymi makietami i koleją, a Przegląd Lotniczy zaskoczy wszystkich prezentując na terenie targów... śmigłowiec!

Tegoroczne targi HOBBY uświetni wystawa miniaturowych budowli - Multimedialny Park Miniatur to wystawa 3D. Będą też planszówki. Natomiast w Strefie Sportu odbywać się będą treningi piłkarskie i zabawy z piłką, pokazy taneczne, deskorolki i warsztaty dla wszystkich młodszych i starszych fanów rolek.

Wydarzenie odbywa się przez weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dziś targi można odwiedzić jeszcze do godziny 18:00, a jutro od 10:00 do 17:00.

W weekend na MTP odbywa się też Pyrkonowy Targ Zimowy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro