Reklama

Z powodu koronawirusa odwołano studniówkę we Wrześni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay.com/nastya_gepp
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay.com/nastya_gepp

Liceum im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni jest pierwszą placówką w Wielkopolsce, która odwołała studniówkę. Wątpliwości może budzić samo planowanie takich wydarzeń w czasie pandemii.

W związku z coraz większym wzrostem liczby zakażonych covid-19, grono pedagogiczne ogólniaka we Wrześni postanowiło odwołać studniówkę - i tak większość klas od dłuższego czasu przebywa tam na zdalnym nauczaniu. - Podejmując taką decyzję kieruję się przede wszystkim bezpieczeństwem młodzieży i troską o zdrowie uczniów. Obecnie pandemia szaleje i w naszej szkole, aż 6 klas ma nauczanie zdalne - Wyjaśniła dyrektor liceum na portalu wrzesnia.naszemiasto.pl. Dyrektor wrzesińskiego liceum ma nadzieję, że uda się zorganizować bal maturalny. Impreza miałaby się odbyć już po zdanym egzaminie dojrzałości - czyli latem, gdy zakażeń jest mniej.

Czy organizacja studniówek w czasie pandemii ma sens i jest legalna?

Dziennik Gazeta Prawna opublikował wyniki interesującej ankiety w tej sprawie. Aż 59% nauczycieli twierdzi obecnie, że w sytuacji pandemicznej takich spotkań nie da się zrobić w sposób bezpieczny, i należy z nich zrezygnować. Szkoły jednak planują tegoroczne studniówki. Wedle regulacji Ministerstwa Zdrowia w imprezach towarzyskich może obecnie brać udział maksymalnie 100 osób + osoby zaszczepione. Te limity dotyczą także studniówek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro