Reklama
Reklama

Z powodu koronawirusa odwołano studniówkę we Wrześni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay.com/nastya_gepp
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay.com/nastya_gepp

Liceum im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni jest pierwszą placówką w Wielkopolsce, która odwołała studniówkę. Wątpliwości może budzić samo planowanie takich wydarzeń w czasie pandemii.

W związku z coraz większym wzrostem liczby zakażonych covid-19, grono pedagogiczne ogólniaka we Wrześni postanowiło odwołać studniówkę - i tak większość klas od dłuższego czasu przebywa tam na zdalnym nauczaniu. - Podejmując taką decyzję kieruję się przede wszystkim bezpieczeństwem młodzieży i troską o zdrowie uczniów. Obecnie pandemia szaleje i w naszej szkole, aż 6 klas ma nauczanie zdalne - Wyjaśniła dyrektor liceum na portalu wrzesnia.naszemiasto.pl. Dyrektor wrzesińskiego liceum ma nadzieję, że uda się zorganizować bal maturalny. Impreza miałaby się odbyć już po zdanym egzaminie dojrzałości - czyli latem, gdy zakażeń jest mniej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Czy organizacja studniówek w czasie pandemii ma sens i jest legalna?

Dziennik Gazeta Prawna opublikował wyniki interesującej ankiety w tej sprawie. Aż 59% nauczycieli twierdzi obecnie, że w sytuacji pandemicznej takich spotkań nie da się zrobić w sposób bezpieczny, i należy z nich zrezygnować. Szkoły jednak planują tegoroczne studniówki. Wedle regulacji Ministerstwa Zdrowia w imprezach towarzyskich może obecnie brać udział maksymalnie 100 osób + osoby zaszczepione. Te limity dotyczą także studniówek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro