Reklama

Dni wolne od pracy i długie weekendy w 2022 roku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. tigerlily713 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. tigerlily713 / pixabay.com

Sprawdziliśmy, na ile wolnego możemy liczyć w przyszłym roku.

W 2022 roku odpoczywać będziemy 114 dni. Spośród 13 dni ustawowo wolnych od pracy, 5 przypada w sobotę lub niedzielę. Za święta przypadające w sobotę pracodawca ma obowiązek wyznaczyć dodatkowe dni wolne - takie w przyszłym roku będzie jedno. To Nowy Rok 1 stycznia.

Co z długimi weekendami? 1 stycznia, Nowy Rok, przypada w sobotę, co oznacza, że nie będziemy mieć wydłużonego weekendu. 6 stycznia, Święto Trzech Króli, przypada natomiast w czwartek, a więc aby zyskać 4 dni wolnego musielibyśmy wziąć 1 dzień urlopu.

Ferie zimowe w przyszłym roku uczniowie z Wielkopolski będą mieć między 17 i 30 stycznia.

Wielkanoc będziemy w 2022 roku obchodzić 17 i 18 kwietnia. Będziemy więc mieć pierwszy długi weekend wiosną. Kolejny czeka nas niewiele później - chodzi o majówkę. 1 maja przypada co prawda w niedzielę, ale to oznacza, że 3 maja wypada we wtorek. Biorąc jeden dzień urlopu mamy 4 dni wolne.

Kolejny długi weekend czeka nas w czerwcu. 16 dnia miesiąca przypada Boże Ciało. Biorąc wolne w piątek zyskujemy 4 dni wolne od pracy. 3-dniowy weekend będziemy mieć w sierpniu. 15 dnia miesiąca, w poniedziałek, obchodzimy bowiem Święto Wojska Polskiego.

Kolejne dłuższe wolne czeka nas dopiero w listopadzie. 1 listopada przypada we wtorek - mamy więc 4-dniowy długi weekend, jeśli weźmiemy wolne w poniedziałek. 11 listopada przypada w piątek, dzięki czemu mamy kolejny długi weekend w jednym miesiącu.

Ostatni długi weekend przypadnie w Boże Narodzenie. W przyszłym roku będzie nieco lepiej niż w obecnym. Wigilię będziemy świętować w sobotę, pierwszy dzień świąt w niedzielę, a drugi w poniedziałek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro