Miasto i policja planują zatroszczyć się o pieszych
W najniebezpieczniejszych punktach miasta mają powstać sygnalizacje świetlne oraz barierki odgradzające drogę od chodnika. Przedstawiono też drugą edycję mapy zagrożeń dla miasta Poznania.
O 7% zmniejszyła się ilość najgroźniejszych przestępstw w Poznaniu. Tak wynika z drugiej mapy zagrożeń dla miasta Poznania. Przez pół roku policjanci zbierali informacje od rad osiedli i zwykłych poznaniaków. W zmniejszeniu ilości zdarzeń pomaga też miejski monitoring. To już druga edycja mapy. W następnej edycji radni z policją chcą się skupić na przewinieniach drogowych.
Poznańska drogówka od dłuższego czasu pracowała nad określeniem największych zagrożeń. Szczególnie dużo przybywa wypadków z udziałem pieszych. Problemem jest przechodzenie przez ulicę w niedozwolonych miejscach. Szczególnie wtedy, gdy w pobliżu znajduje się podziemne przejście dla pieszych.. Na razie o zagrożeniu informują tylko znaki, ale to ma się zmienić.
Powstanie więcej sygnalizacji świetlnych oraz barierek zabezpieczających drogę od chodnika. Światła powstaną między innymi na skrzyżowaniu ulicy Grochowskiej z Rycerską. Natomiast na Alejach Solidarności staną barierki oddzielające dwa pasy jezdni. Barierki pracownicy MPK stawiają również na Polance, w miejscu gdzie w Sylwestra pod tramwaj wpadła kobieta.