Reklama

Kierowca autokaru bez uprawnień zatrzymany na A2. Razem z kolegą zapłacą wysokie mandaty

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

42 godziny bez zalogowanych kart kierowcy jechało dwóch tureckich szoferów, z których jeden nie miał uprawnień do kierowania autobusem.

Kierowcy wpadli na A2. W Żdżarach zatrzymał ich patrol inspektorów z Konina. Kierowca, który 29 listopada prowadził po autostradzie A2 autokar nie dość, że nie posiadał przy sobie swojej karty, to nie miał też ważnych uprawnień do kierowania autobusem. Zresztą obydwaj kierowcy prowadzili autokar bez zalogowanych kart do urządzenia rejestrującego. Analiza zapisanych danych w tachografie wykazała, że kierujący autokarem rozpoczęli jazdę około godziny 01:40 w dniu 27 listopada i kierowali pojazdem do momentu zatrzymania ich do kontroli o godzinie 09:50 w dniu 29 listopada. Kierowcy prowadzili autobus bez użycia kart kierowców przez ponad 42 godziny, a najdłuższy odpoczynek, jaki odebrali, wynosił 2 godziny i 29 minut - relacjonują inspektorzy WITD.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ponadto analiza danych zapisanych na karcie drugiego kierowcy wykazała szereg rażących naruszeń czasu pracy. Kierowcy, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, inspektorzy zakazali dalszej jazdy, a drugiemu zabronili kontynuowania dalszej jazdy do czasu odebrania prawidłowego odpoczynku dziennego - dodają.

Na przewoźnika tureckiego została nałożona maksymalna kara w wysokości 12 tys. zł. Obydwaj kierowcy otrzymali mandaty karne w sumie na 4,5 tys. zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro