Reklama

W piątek znów będzie szansa zaszczepić się w urzędzie i na dworcu. Nie trzeba się rejestrować

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Seweryn Lipoński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Seweryn Lipoński

3 grudnia w godzinach od 10.00 do 16.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18) będzie się można zaszczepić przeciw Covid-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

Szczepienia będą wykonywane także szczepionką firmy Pfizer, które mogą przyjąć dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia. Rozpoczęto także szczepienia trzecią dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia -
informuje biuro prasowe WUW w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Każda osoba po otrzymaniu szczepionki otrzyma Unijny Certyfikat COVID, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Starego Kontynentu. Informujemy, że z możliwości zaszczepienia mogą skorzystać także cudzoziemcy, potwierdzając swoją tożsamość paszportem - dodaje.

Szczepienia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu będą wykonywane w każdy piątek do końca grudnia. Osoby zainteresowane szczepieniami mogą się im poddać bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretny termin, czy godzinę.

Również w piątek będzie można po raz kolejny skorzystać z możliwości zaszczepienia się w punkcie szczepień w holu dworca głównego PKP w Poznaniu. Szczepienia będą wykonywane w godzinach od 13:00 do 17:00.

Punkt szczepień został zorganizowany w ramach wspólnej inicjatywy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz PKP S.A. Szczepienia będą prowadzone w poniedziałki oraz piątki do 20 grudnia. W specjalnie przygotowanej przestrzeni dworca będzie można otrzymać szczepionkę marki Pfizer oraz jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Wykonywane będą także szczepienia 3 dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia. Obsługę punktu szczepień zapewni kadra medyczna ze szpitala im. Franciszka Raszei
- dodają przedstawiciele WUW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro