Reklama
Reklama

Jest pozwolenie na budowę nowego Teatru Muzycznego!

Nowa wizualizacja | fot. Teatr Muzyczny
Nowa wizualizacja | fot. Teatr Muzyczny

Obiekt ma być gotowy w 2025 roku.

Pozwolenie wydał Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. Od mniej więcej 2 lat wiadomo, że nowa siedziba Teatru Muzycznego, który po przeprowadzce będzie nosić nazwę Metropolitalnego Teatru Muzycznego, będzie zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Święty Marcin i Skośnej, a więc w sąsiedztwie Akademii Muzycznej.

Inwestycja będzie w połowie finansowana przez miasto, a w połowie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 2 mln złotych dołoży też Powiat Poznański.

Stosowna umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym roku. Na jej mocy inwestycja będzie miała potrwać 4 lata od 1 stycznia 2022 roku. Za dokumentację odpowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Budowa rozpocznie się na przełomie 2022 i 2023 roku a zakończyć się ma pod koniec 2025 r. Projekt architektoniczny budynku został wyłoniony w konkursie architektonicznym, w którym zwyciężyło Atelier Loegler Architekci. Obecnie trwają prace nad projektem wykonawczym nowej siedziby, a w 2022 roku odbędą się związane z inwestycją przetargi - wyjaśnia Teatr Muzyczny.

- Miasto oraz PKP prowadzą również rozmowy dotyczące przejęcia sąsiedniego terenu, gdzie ma powstać Park Muzyki. Trafią tam drzewa przesadzone z terenu działki pod budowę - dodaje.

- Nowy teatr ma mieć 1,2 tys. miejsc na głównej widowni (dla porównania: warszawski Teatr Muzyczny Roma ma ich 1000, a teatr muzyczny w Gdyni - 1100). Do tego 300 miejsc na widowni kameralnej i dodatkową przestrzeń na ok. 150-200 osób. Będzie pierwszym budynkiem teatralnym zbudowanym od podstaw w powojennej historii Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro