Reklama

Leszno: klient sklepu nie chciał poprawnie założyć maseczki, użyto wobec niego gazu pieprzowego

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Wszystko rozgrywało się we wtorek wieczorem w jednym z marketów.

Jak opisuje portal elka.pl, na zakupy do sklepu w Lesznie wybrał się jeden z mieszkańców. Nie zakrył przy tym ust i nosa (maseczkę miał na brodzie). Już w przedsionku sklepu natknął się na policjantów, którzy zwrócili mu uwagę na konieczność używania maseczki we właściwy sposób w takim miejscu. Klient na zwrócenie uwagi zareagował agresywnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Z relacji policji wynika, że stał się wulgarny, nie reagował na polecenia i nie chciał się uspokoić. Funkcjonariusze chcieli więc wystawić mu mandat za brak maseczki i wulgaryzmy. Poprosili, by 39-latek wyszedł przed sklep, gdzie wypiszą mu mandat. Mężczyzna miał jednak napierać na policjantów i zachowywać się jeszcze bardziej agresywnie. W końcu jeden z policjantów użył wobec niego gazu pieprzowego.

Na miejsce trzeba było wezwać dodatkowy patrol. 39-latek dopiero w radiowozie się uspokoił. Mężczyzna został zwolniony, ale za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro