Reklama
Reklama

Jest "światełko w tunelu" w sprawie bloku Wechty. Mieszkańcy 4,5 roku czekają, by wprowadzić się do swoich mieszkań

fot. Wechta
fot. Wechta

Mamy najnowsze ustalenia.

Nie od miesięcy, a od lat piszemy o problemach osób, które zdecydowały się nabyć mieszkanie w bloku przy ulicy Morzyczańskiej na Ratajach. Deweloper Wechta nie zapewnił odpowiedniej liczby miejsc parkingowych przy inwestycji, a przez to tylko część mieszkań dopuszczono do użytkowania. Konkretnie 132. 92 wciąż pozostają puste. Nie będziemy przypominać skomplikowanych zawirowań związanych z tą sprawą. Najistotniejsze jest to, że aby dopuścić mieszkania do użytku, deweloper musi zapewnić dla nich 140 miejsc parkingowych w okolicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak wynika z naszych ustaleń, deweloper mocno ożywił się w tym temacie i zaproponował już dwie lokalizacje, na których zmieszczą się brakujące miejsca parkingowe. - Jedna z nich znajduje się przy ulicy Piłsudskiego i na niej ma się pojawić 96 miejsc parkingowych. Drugą lokalizację wskazano nam niedawno. Obecnie jesteśmy na etapie sprawdzania jej legalności pod kątem zlokalizowania na niej miejsc parkingowych - tłumaczy nam Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W drugiej lokalizacji mają się znaleźć 44 miejsca parkingowe.

- Jeśli Wydział Urbanistyki i Architektury potwierdzi, że wskazany teren może być wykorzystywany jako parking, pozostanie nam jeszcze ocena lokalizacji pod kątem np. czasu dostania się na parking z bloku. Chodzi więc o ekwiwalentność w stosunku do pierwotnie wskazanej lokalizacji. Naszym zadaniem jest zadbanie o interesy mieszkańców tego budynku, dlatego musimy wszystko dokładnie sprawdzić - zaznacza.

Deweloper zwrócił się także do PINB z kolejnym wnioskiem o wydłużenie terminu na dostarczenie projektu zamiennego. Tym razem o miesiąc - do końca grudnia. - Poprzedni termin upłynął, jest to więc formalność - mówi Łukaszewski.

Przypomnijmy, że początkowo zaproponowano parking przy Selgrosie, ale ten jest oddalony od bloku o 1,6 km spacerem i około 3 km samochodem. Nie wyrażono więc na to zgody.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro