Reklama
Reklama

Przełom w sprawie budowy trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Miasto po 1,5 roku oczekiwania ma w końcu decyzję środowiskową.

Dobrą informację przekazał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania odpowiedzialny m.in. za inwestycje. - Po blisko półtora roku oczekiwań na decyzję środowiskową dotyczącą budowy trasy tramwajowej wzdłuż ul.Ratajczaka i Niezłomnych, wreszcie nią dysponujemy. Pozwoli to nam dokończyć wszystkie niezbędne procedury dotyczące pozwolenia na budowę i jednocześnie ogłosić w najbliższym możliwym czasie przetarg na generalnego wykonawcę, tak aby inwestycja mogła powstać do jesieni 2023 roku - tłumaczy Wiśniewski.

Zdaniem Wiśniewskiego, długie oczekiwanie na decyzje środowiskowe wpływa znacząco no opóźnienie rozpoczęcia inwestycji. - Wpływ na to ma oczywiście teraz też pandemia, ale i liczne odwołania stron, co akurat również miało miejsce w tym przypadku. Wygenerowało to wielomiesięczne wyhamowanie publicznej inwestycji. Cieszę się, że mamy jednak ten etap za sobą, choć przed nami kolejne wyzwania, jak przetarg - dodaje.

Przypomnijmy, że nowa trasa tramwajowa połączy ulicę 27 Grudnia z ulicą Matyi. Początkowo zakładano, że pojedziemy nią pod koniec 2022 roku, dziś planowany termin zakończenia prac to jesień 2023.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro