Reklama
Reklama

Kolejna fala niebezpiecznych SMSów trafia do Polaków. Dotyczą przesyłek

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Przestrzegamy.

Oszuści wykorzystują zbliżające się Boże Narodzenie i związany z tym szał zakupów. Jak podaje portal niebezpiecznik.pl, do Polaków trafiają w środę SMS-y od oszustów dotyczące przesyłek. Można się z nich dowiedzieć, że rzekomo firma kurierska nie może dostarczyć "naszej przesyłki" lub "podjęła próbę dostarczenia", ale nikogo nie zastano. Inne wersje to konieczność "ustawienia preferencji dostawy" oraz "ostatnia szansa" na odebranie paczki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W wiadomościach znajdują się linki przekierowujące do stron nakłaniających do instalacji złośliwych aplikacji. Dzięki nim oszuści mogą dostać się do naszego konta bankowego i je okraść.

- Jeśli tylko kliknąłeś, w przypadku tego ataku nic nie musisz robić. Jeśli jednak pobrałeś i zainstalowałeś aplikację na swoim Androidzie, to natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem, dzwoniąc z innego urządzenia niż smartfon, na którym dokonałeś instalacji - poleca portal.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro