Reklama
Reklama

Starogardzka: nie wiedzieli, kto wyrzuca śmieci, więc zamontowali fotopułapkę

fot. Straż Miejska

Do strażników miejskich zgłosili się przedstawiciele Rady Osiedla Krzyżowniki - Smochowice z prośbą o zamontowanie fotopułapki przy ul. Starogardzkiej.

Powodem prośby były odpady zielone które nieustannie pojawiały się wzdłuż płotu działek rekreacyjnych ROD im. Karola Marcinkowskiego. Po spełnieniu wszystkich formalności fotopułapkę udało się zamontować.

Ponadto do siedziby referatu na wezwanie stawiła się przedstawicielka zarządu ROD. Podczas rozmowy ze strażnikiem ujawniła, że to właśnie zarząd wskazał miejsce pod płotem do składowania odpadów zielonych poza pojemnikami. Po tej rozmowie, działkowcy zostali poinformowani o zakazie dalszego składowania odpadów w tym miejscu - przekazuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Po zakończonym czasie nagrywania przez fotopułapkę materiału, strażnicy zaczęli go przeglądać. Ujawnili kilka wykroczeń, które popełniły osoby podjeżdżając samochodami pod wskazane miejsce. Z samochodów wyrzucano ogromne ilości zielonego oraz inne odpady. Na podstawie zapytań przesłanych do bazy numerów CEPiK funkcjonariusze ustalili właścicieli pojazdów i wezwali ich do siebie do siedziby. Ujawnione osoby zostały ukarane mandatami karnymi za zaśmiecanie miejsca publicznego. Strażnicy zobowiązali ukarane osoby do natychmiastowego uprzątnięcia składowiska, co niezwłocznie zostało zrobione - dodaje rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro