Reklama
Reklama

Więcej zachorowań również w Wielkopolsce. Szpital tymczasowy na MTP powiększył się o kolejny moduł

fot. Czytelnik

Powodem zwiększająca się liczba hospitalizowanych osób.

Placówka wznowiła działalność 2 listopada. W środę uruchomiono kolejny moduł. To efekt rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Dziś o godz. 8:00 w Szpitalu Tymczasowym został uruchomiony kolejny, 28-łóżkowy moduł internistyczny. Aktualna liczba łóżek w Szpitalu: 206 - informują przedstawiciele szpitala tymczasowego.

Jednocześnie przedstawiciele placówki na MTP poinformowali, że obecnie zajętych jest 159 na 196 dostępnych łóżek internistycznych oraz 9 na dostępnych obecnie 10 respiratorowych. Ponadto w ciągu doby w szpitalu na MTP odnotowano trzy zgony. Wypisanych zostało 17 osób, a przyjętych do szpitala 19.

Według stanu na 1 grudnia, w naszym województwie znajduje się blisko 2232 łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia, czyli dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Obecnie zajętych jest 1637 z nich. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 131 w tym 81 łóżek jest zajętych. Tylko dziś do łóżek na II poziomie zabezpieczenia dołożonych zostało 256 łóżek w całym regionie - informuje biuro prasowe WUW w Poznaniu.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną staramy się utrzymać bufor wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego. Wszystkie decyzje, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 2880 nowych zakażeń. Zmarło 38 osób, 11 nie miało chorób współistniejących.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro