Reklama
Reklama

Wielki baner z nazwiskiem poznańskiego posła PiS zawisł przy Betejem Poznańskim

fot. #PartyzantkaMiejskaPoznań / Strajk Kobiet Poznań / FB

Baner pojawił się w nocy na jednym z budynków przy placu Wolności.

Jak informują przedstawicielki Strajku Kobiet chodzi o ustawę o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii, który w imieniu wnioskodawców przedstawił poseł Bartłomiej Wróblewski. Celem Instytutu ma być "zbieranie, gromadzenie, opracowywanie oraz udostępnianie organom władzy publicznej informacji" w zakresie: "aktualnej sytuacji w obszarze rodziny, w szczególności małżeństwa, rodzicielstwa i dzietności (...) oraz procesów demograficznych obejmujących reprodukcję ludności, w tym małżeńskość, dzietność i umieralność" - czytamy na profilu Strajk Kobiet Poznań, na portalu społecznościowym.

Kim jest pomysłodawca utworzenia Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii? Wróblewski to jeden ze zleceniobiorców Kaczyńskiego. Ślepo, wiernie, bezwzględnie. Firmował "reformę sądownictwa". Złożył wniosek do pseudoTK, którego skutkiem było orzeczenie Przyłębskiej z 22 października 2020 r. i obecny przymus rodzenia. Orędownik projektu "Stop Aborcji" - dodają przedstawiciele Strajku Kobiet.

Przypomnijmy Bartłomiej Wróblewski był jednym ze współautorów wniosku do TK o zbadanie zgodności z konstytucją aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego upośledzenia płodu.

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski był dziś gościem Porannej Rozmowy RMF FM. Zapytany, czy będzie szefował instytutowi, zaprzeczył. Nie będę prezesem, nie będę się angażował w prace tej instytucji - powiedział.

  • Aktualizacja
    środa, 1.12.2021 r., godz. 10.24
    Aktualizacja
    środa, 1.12.2021 r., godz. 10.24
    Jak przekazał nasz Czytelnik, kiedy przechodził w tej okolicy około godziny 9:30 baneru już nie było.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro