Reklama
Reklama

Organizatorzy antysemickiego marszu w Kaliszu mogą wyjść z aresztu po wpłaceniu kaucji

fot. KMP Kalisz

Jak już wcześniej informowaliśmy w związku wydarzeniami podczas zorganizowanego 11 listopada br. marszu w Kaliszu, policjanci z Kalisza i Poznania zatrzymali trzy osoby.

W trakcie marszu odbywającego się w mieście spalono kopię Statutu Kaliskiego - dokumentu z 1264 roku nadającemu mniejszości żydowskiej wolność osobistą czy wyznaniową.
Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych prokuratura wydała nakazy, w oparciu o które dziś rano policjanci zatrzymali osoby podejrzane. Są to trzej mężczyźni - Piotr R. Wojciech O. oraz Marcin O. Zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu i oddani do dyspozycji prokuratorów -
informował mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

16 listopada Sąd Rejonowy w Kaliszu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu organizatorów marszu - Marcina O., Wojciecha O. oraz Piotra R. We wtorek zapadła decyzja, by zatrzymani mogli opuścić areszt po wpłaceniu kaucji. Sąd zastrzegł, iż tymczasowy areszt zostanie uchylony w przypadku wpłacenia do 7 grudnia poręczenia w wysokości 20 i 10 tys. zł. W przypadku wpłacenia poręczenia, sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakaz przemieszczania się po kraju łącznie z opuszczaniem go bez zgody policji - mówi portalowi wlkp24.info Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Zdaniem sądu nie ma obawy, by podejrzani mieli zamiar uciekać lub się ukrywać. Na wpłatę określonej kwoty podejrzani mają czas do 7 grudnia.

Dalsze czynności w sprawie marszu prowadzi prokuratura.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro