Reklama
Reklama

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną śmierci zakażonego 14-latka w ostrowskim szpitalu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS

Wyniki sekcji zwłok nie dały jednoznacznej odpowiedzi.

W drugiej połowie listopada 14-letni chłopiec trafił do szpitala w Ostrowie Wlkp. Wcześniej był leczony na infekcję dróg oddechowych. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jego stan nagle pogorszył się, a lekarze nie byli w stanie uratować chłopca. Test PCR dał pozytywny wynik. Sprawę przejęła prokuratura, która zarządziła sądowo-lekarską sekcję zwłok. Badanie miało dać odpowiedź, na co zmarł chłopiec. Jednak wyniki badań nie są jednoznaczne i wciąż nie wiadomo, co było główną przyczyną śmierci 14-latka.

- W obrazie sekcyjnym biegli nie wskazali bezpośredniej przyczyny śmierci. Zastrzegli konieczność przeprowadzenia dodatkowych, szczegółowych badań histopatologicznych oraz dodatkowych celem wydania finalnej opinii - powiedział portalowi wlkp24.info Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na tym etapie została zabezpieczona dokumentacja medyczna i przekazana biegłym. Ustalenie przyczyny zgonu możliwe będzie dopiero po dodatkowych badaniach i zapoznaniu się z opinią medyczną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro