Reklama

Powiat gostyński: kościół w Pępowie nie otrzymał dofinansowania od radnych

Kościół Parafii Św. Jadwigi w Pępowie | fot. Google street view
Kościół Parafii Św. Jadwigi w Pępowie | fot. Google street view

Odrzucono wniosek o 120 tysięcy złotych dofinansowania na remont dachu kościoła.

Jak podaje gostyn24.pl, Parafia Św. Jadwigi w Pępowie złożyła w połowie listopada wniosek o dofinansowanie na remont kościoła. Jednak podczas sesji większość radnych powiatu gostyńskiego zagłosowała przeciw. Tym samym kościół nie otrzyma wsparcia finansowego na remont.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W obronie kościoła stanęła radna Mirosława Bigaj, która tłumaczyła, że miała zbyt mało czasu, by złożyć we wniosku stosowną dokumentację dotyczącą złego stanu technicznego kościoła. Jak wskazała, wymagał on czasochłonnych ekspertyz. - Pewne prace związane z dachem pępowskiej świątyni były planowane, ale do lipca 2020 roku nie mieliśmy świadomości, że stan dachu jest tak drastycznie zły, że grozi już samemu budynkowi. Ulewy lipcowe obnażyły degradację tego dachu - powiedziała w trakcie sesji Mirosława Bigaj.

Ostatecznie dalsze losy kościoła stanęły pod znakiem zapytania. Padła propozycja ponownego złożenia wniosku o dofinansowanie na przyszły rok, jednak dach może do tego czasu coraz mocniej przeciekać, powodując nieodwracalne straty.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro