Reklama

Masz w domu gaz? Można wygrać czujkę tlenku węgla

fot. CZK w Poznaniu
fot. CZK w Poznaniu

Chroni przed cichym i bezwonnym zabójcą.

Konkurs "Czujka w każdym domu" rozpocznie się w najbliższą środę i potrwa do końca marca przyszłego roku. Akcja zorganizowana zostanie na fanpage Centrum Zarządzania Kryzysowego i będzie skierowana głównie do mieszkańców Poznania posiadających w domu gaz.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zasady są proste, wystarczy polubić i obserwować profil Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu na Facebooku i odpowiedzieć na pytania konkursowe, które pojawią się na tej stronie. Będą one związane z tlenkiem węgla. Odpowiedzi należy wysyłać w prywatnej wiadomości do CZK na portalu społecznościowym. Każdego miesiąca pierwsze 29 osób otrzyma za prawidłową odpowiedź czujnik tlenku węgla. Do rozdania jest łącznie 111 urządzeń elektrycznych, wykrywających w domu czad. Zwycięzcy otrzymają wiadomość zwrotną od organizatora konkursu. Czujki można będzie odbierać w siedzibie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, przy ul. Libelta 16/20 (piętro 3, pokój nr 315), od poniedziałku do piątku, w godz. 9-13.

- Tlenek węgla jest bezbarwnym i bezwonnym, silnie trującym gazem. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwiobiegu. Uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu we krwi i może powodować uszkodzenia mózgu oraz innych narządów. Często przyczyną wydobywania się tlenku węgla są niesprawne palniki lub piecyki gazowe, niedrożność kominów, czy nieprawidłowo funkcjonująca wentylacja. Dlatego tak ważne są regularne przeglądy - sprawdzanie drożności wentylacji i stanu kominów oraz kontrole sprawności urządzeń grzewczych - przypomina na swojej stronie CZK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro