Reklama
Reklama

Wartostrada między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I nie jest już nierówna i spękana

fot. PIM

Zakończyły się roboty budowlane polegające na przebudowie odcinka Wartostrady biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu rzeki.

Przystępujemy do odbiorów końcowych inwestycji. Przebudowany odcinek zyskał nową nawierzchnię, co zdecydowanie zwiększy komfort przejazdu rowerem czy też spaceru. Użytkownicy będą również czuć się bezpieczniej dzięki nowemu oświetleniu i monitoringowi. Wartostrada cieszy się dużym powodzeniem wśród poznaniaków, dlatego z przyjemnością kończymy kolejną inwestycję wzbogacającą infrastrukturę nad Wartą. Jednocześnie trwają prace projektowe związane z budową połączenia Wartostrady z ul. Hetmańską, po południowej stronie mostu Przemysła I - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowana trasa pieszo-rowerowa znajduje się na wale przeciwpowodziowym rzeki, biegnie również i przez Park nad Wartą. Liczy ok. 1,8 km, a szerokości - ok. 6 m. Na całej długości wprowadzono podział na część pieszą i rowerową (po 3 metry). Priorytetem przy modernizacji trasy było również zachowanie w jak najszerszym możliwym zakresie zieleni, a w szczególności drzew. Trasa jest wyposażona w małą architekturę, taką jak ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci - przypominają urzędnicy PIM.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro