Reklama
Reklama

Szpital dziecięcy coraz bliżej! "Przekazanie pod budowę miejskiego gruntu było jedną z najważniejszych decyzji początków mojej prezydentury"

fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook

Nieodpłatne przekazanie miejskiego gruntu pod budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka było jedną z najważniejszych decyzji początków mojej prezydentury. Dziś ta niezwykle potrzebna w Poznaniu inwestycja, realizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, jest już niemal gotowa. Szpital jest przygotowywany na przyjęcie 354 małych pacjentów. Obiekt zapewni leczonym tam dzieciom oraz ich rodzicom znacznie lepsze warunki, a lekarzom i personelowi standard pracy zgodny z wymogami XXI wieku - poinformował w niedzielę prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jak informowała niedawno Anna Parzyńska - Paschke budowa "Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka (szpitala pediatrycznego) wraz z jego wyposażeniem zostanie zakończona w 2022 roku. Na wartą łącznie 457,5 mln zł inwestycję, w przyszłym roku zostanie przeznaczonych 84,2 mln zł.

Na 7 kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 30 000 m2 znajdzie się 2 000 pomieszczeń. Opieka medyczna zostanie zapewniona w ramach dziewięciu oddziałów. Jednoosobowe sale z łazienkami przeznaczone będą dla 354 dzieci i ich opiekunów. Znajdzie się tu także pierwszy w Wielkopolsce SOR dziecięcy.

Koszt całej inwestycji to ponad 426 mln złotych, z czego 338 milionów złotych pochodzi z dofinansowania unijnego i rządowego.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro