Reklama
Reklama

Na ponad 40 poznańskich ulicach będą rosły nowe drzewa

fot. ZDM

W poniedziałek prace prowadzone były na ul. Dworskiej na Naramowicach.

W sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Karpią posadzonych zostało sześć lip szerokolistnych. W ostatnich dniach sadziliśmy drzewa także na Nowym Mieście: jesiony wyniosłe na ul. Milczańskiej i platany klonolistne na ul. Pawiej. Wcześniej na ul. Wieprawskiej, Roślinnej, Szczepankowo oraz na Czajczej, Jasielskiej i Wspólnej. Kolejne prace będą przeprowadzone w najbliższych dniach. Łącznie drzew przybędzie na ponad 40 ulicach - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Nowe nasadzenia wpłyną na poprawę mikroklimatu w mieście. Będzie mniej pyłów, więcej cienia i polepszy się retencja wód deszczowych. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy tak diametralnie zmienia się klimat. Upały i ulewne opady negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie mieszkańców oraz infrastrukturę miasta - dodaje rzeczniczka.

Łącznie tej jesieni poznańskie ulice "wzbogacą się" o 530 drzew. Nasadzenia prowadzone będą do początku grudnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro