Reklama
Reklama

Na ponad 40 poznańskich ulicach będą rosły nowe drzewa

fot. ZDM

W poniedziałek prace prowadzone były na ul. Dworskiej na Naramowicach.

W sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Karpią posadzonych zostało sześć lip szerokolistnych. W ostatnich dniach sadziliśmy drzewa także na Nowym Mieście: jesiony wyniosłe na ul. Milczańskiej i platany klonolistne na ul. Pawiej. Wcześniej na ul. Wieprawskiej, Roślinnej, Szczepankowo oraz na Czajczej, Jasielskiej i Wspólnej. Kolejne prace będą przeprowadzone w najbliższych dniach. Łącznie drzew przybędzie na ponad 40 ulicach - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Nowe nasadzenia wpłyną na poprawę mikroklimatu w mieście. Będzie mniej pyłów, więcej cienia i polepszy się retencja wód deszczowych. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy tak diametralnie zmienia się klimat. Upały i ulewne opady negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie mieszkańców oraz infrastrukturę miasta - dodaje rzeczniczka.

Łącznie tej jesieni poznańskie ulice "wzbogacą się" o 530 drzew. Nasadzenia prowadzone będą do początku grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro