Reklama

Rozbój w pubie. Zamaskowany mężczyzna groził nożem pracownicy i zabrał pieniądze

fot. KPP Rawicz

W sprawie zatrzymano 35-latka.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 listopada. Pracownica pubu na osiedlu Westerplatte w Rawiczu powiadomiła, że do lokalu wbiegł zamaskowany mężczyzna, który groził jej nożem i zażądał wydania pieniędzy.

Sprawca zachowywał się tak, jakby dokładnie wiedział gdzie jest trzymana gotówka. Kobieta była przerażona zaistniałą sytuacją, nie chciała się przeciwstawiać napastnikowi tym bardziej, że groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna po wyciągnięciu pieniędzy z kasy wybiegł z lokalu - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu.

W toku prowadzonych czynności operacyjno - dochodzeniowych rawiccy kryminalni zatrzymali 35-latka z gminy Rawicz. Mężczyzna początkowo kłamał i nie przyznawał się do winy. Myślał, że jak wyrzucił odzież, w której dokonał napadu, poda alibi to uda mu się odwrócić od siebie uwagę policjantów. Jednak wszystko to było za mało w konfrontacji zebranym materiałem dowodowym przez funkcjonariuszy. Sprawca kiedy zrozumiał, że na nic zdadzą się jego kłamstwa przyznał, że napadł na bar ponieważ potrzebował pieniędzy
- dodaje.

Gotówkę, wysokości 650 złotych, którą udało mu się ukraść wydał na własne potrzeby. Podczas zatrzymania 35-latka policjanci znaleźli również przy nim niewielkie ilości amfetaminy.

Mężczyzna w przeszłości miał już konflikt z prawem, wszystko wskazuje, że tym razem nie tak szybko opuści więzienne mury, gdyż grozi mu do 15 lat więzienia. Rozbójnik decyzją sądu już trafił na trzy miesiące do aresztu - kończy

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro