Reklama
Reklama

Pochwała dla wielkopolskich policjantów

27 stycznia do Poznania przyjechał Zastępca Komendanta Głównego Policji, generał Kazimierz Szwajcowski. Gratulował policjantom świetnych wyników pracy w 2008 roku. Wielkopolska policja okazała się najlepiej pracującą w Polsce. Równie dobrze radzili sobie policjanci z województwa łódzkiego.

Zastępca Komendanta Głównego Policji przyznał, że wielkopolscy policjanci mają świetne wyniki w zwalczaniu przestępczości. Dodał, żenasze jednostkiposiadają bardzo dobrze zorganizowane kadry oraz system zarządzania.

Ubiegły rok był dla wielkopolskich policjantów wyjątkowo udany. Funkcjonariuszom udało się wykryć więcej niż w 2007 roku przestępstw narkotykowychi gospodarczych. W zwalczaniu przestępczości pomocni okazali się pracownicy Centralnego Biura Śledczego, którzy w Wielkopolsce działają bardzo sprawnie.

W naszym województwie dochodziło do zatrzymańsprawców poszukiwanych za najpoważniejsze przestępstwa. Wielokrotnieudawało się rozbićzorganizowane grupy przestępcze trudzące się sprzedażą i rozprowadzaniem narkotyków.

Troszeczkę gorzej wypadły dane dotyczące kradzieży samochodów i wypadków drogowych. W Wielkopolsce na drogach w 2008 roku zginęło 551 osób. To więcej niż w w roku poprzednim. Dlatego policjanci z drogówki i włodarze naszego miasta chcą wspólnymi siłami walczyć o to, by na drogach Poznania i całego województwa było bezpieczniej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
25℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro