Reklama

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Rogalowego Muzeum Poznania

fot. Rogalowe Muzeum Poznania
fot. Rogalowe Muzeum Poznania

Po siedmiu latach działalności, muzeum zdobyło zaszczytne wyróżnienie.

Rogalowe Muzeum Poznania przy Klasztornej 23, to miejsce, w którym turyści już od 2014 roku mogą przychodzić na warsztaty pieczenia rogali świętomarcińskich. Wypiekom zawsze towarzyszą opowieści "Rogalowego mistrza" o historii Poznania. Uczy on swoich gości tutejszej gwary i pokazuje, krok po kroku, jak samodzielnie wykonać słynnego rogala świętomarcińskiego.

W czwartek, Szymon Walter założyciel muzeum, otrzymał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej od kapituły konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. - Dzięki tej nagrodzie poczuliśmy, że siedem lat naszej działalności jest doceniane nie tylko przez tysiące turystów, którym mogliśmy opowiedzieć o Poznaniu, ale także przez branżę turystyczną - mówi Szymon Walter z Rogalowego Muzeum Poznania.

To nie wszystko, Rogalowe Muzeum Poznania w tym roku zdobyło także Certyfikat PLOT w regionalnym etapie konkursu. Dzięki wspólnym działaniom z PLOT, Muzeum było wielokrotnie wspominane w artykułach prasowych, wpisach blogowych, a także w programach telewizyjnych i na świecie. - Bardzo cieszymy z sukcesu Rogalowego Muzeum Poznania. Certyfikat POT to w pełni zasłużona nagroda dla jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Poznaniu. Wielu turystów rozpoczyna swój pobyt w Poznaniu właśnie tam - mówi Jan Mazurczak, Prezes Zarządu PLOT.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro