Reklama

Z Targami HOBBY z pasji się nie wyrasta!

Osiemnasta edycja Targów HOBBY w Poznaniu to świetny pomysł na spędzenie radosnego weekendu z rodziną. Klocki LEGO, modelarstwo, a może gry planszowe? W dniach 4-5 grudnia, wśród prezentowanych stref tematycznych oferujących liczne rozrywki, każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie.

Podczas Targów HOBBY dzieci i dorosłych czekają wyjątkowe przygody na każdej z prezentowanych stref tematycznych. Na wszystkich czekać na będą liczne warsztaty, turnieje, pokazy, gry oraz wystawy.

Wystawa klocków LEGO

Stowarzyszenie Zbudujmy To! zaprezentuje swoją wystawę autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków LEGO. Na ponad 1000 m kw. ekspozycji zwiedzający będą mogli podziwiać emocjonujące scenki, postacie, pojazdy czy budowle. Miłośnicy i pasjonaci takich uniwersów jak Star Wars, Warhammer, 1920+ lub Świat Dysku będą mogli rozpoznać wśród nich znajome kształty i twarze. Wśród makiet zbudowanych przez członków Stowarzyszenia Zbudujmy to!, będą m.in.:

- nagradzana na imprezach modelarskich gigantyczna Makieta Kolejowa, po której jeździć będą pieczołowicie wykonane repliki pociągów;

- odświeżona, przebudowana Makieta Zbudujcowa, przedstawiająca barwne, pełne życia miasteczko i okoliczne tereny wiejskie. Pomiędzy licznymi kamieniczkami kursować będzie model tramwaju;

- makieta Wioski Wikingów, na której spośród ośnieżonego lasu wyłaniają się zabudowania wioski, a wzburzone morze wzywa jej mieszkańców ku przygodzie;

- nowa makieta Arabskiej Ulicy, przedstawiająca bliskowschodnie miasto - jego gwarny bazar, przekrzykujących się straganiarzy i żyjących w dostatku kupców;

- Makieta Brick Creek, na której zobaczyć będzie można wprawione w ruch autorskie modele Technic.

Moc pojazdów

Zdalnie sterowane modele samochodów RC, które będzie można obserwować na torach wyścigowych, zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych wielbicieli aut. Młodzi miłośnicy czterech kółek będą mogli się przejechać pojazdami Turnado, które ważą zaledwie 23,5 kg, a dają mnóstwo frajdy podczas wyścigów, bowiem rozpędzają się aż do 19 km/h. Polski Związek Modelarzy Kolejowych po raz kolejny zaprezentuje ogromną przestrzeń z ciekawymi makietami i koleją. Natomiast Przegląd Lotniczy zaskoczy wszystkich prezentując na terenie MTP... śmigłowiec!

Multimedialny Park Miniatur

Tegoroczne Targi Hobby w Poznaniu uświetni wystawa miniaturowych budowli firmy Neodia, gdzie Iluzja, Kolor i Żywioł zabiorą odwiedzających w niesamowity świat pełen niepowtarzalnych dźwięków i animacji. Miliony kolorów i odcieni w trójwymiarze, cyfrowa iluzja, połączenie żywiołów, dżungla i wiele innych atrakcji będzie czekało na zwiedzających, aby dać im niezapomniane chwile. Multimedialny Park Miniatur to wystawa 3d, która rozbudza wyobraźnię do granic możliwości.

Planszówki rządzą

Długie jesienne i zimowe wieczory to idealny czas na gry planszowe. Targi HOBBY to zawsze doskonała okazja, by poznać innych pasjonatów planszówek, przetestować nowości oraz dać się ponieść fascynującym rozgrywkom. O atrakcje w strefie gier planszowych zadbają Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości oraz Pamper - Poznańska Grupa Testerów. Nie zabraknie również Klubu HONTE, który zaprezentuje najstarszą grę planszową na świecie - GO.

Dla aktywnych

Planszówki potrafią wciągnąć i być wymówką, by nie ćwiczyć, ale jak wiadomo - sport to zdrowie i przyjemność. Dlatego w Strefie Sportu odbywać się będą treningi piłkarskie i zabawy z piłką, pokazy taneczne, deskorolki i warsztaty dla wszystkich młodszych i starszych fanów rolek. Jeden z pierwszych, poznańskich wrotkarzy postara się również zarazić wszystkich obecnych miłością do wrotek. W Strefie Sportu odbędą się również wyjątkowe pokazy taneczne.

Wyścigi psich sztafet

Uwagę miłośników zwierząt przykują zapewne pełne emocji i sportowych wrażeń zawody psich sztafet - Flyball. Pierwsze w historii polskiego Flyballu zawody halowe pod nazwą Poznań Flyball Racing będą towarzyszyć targom HOBBY, więc jest to wspaniała okazja, by się zapoznać z tym sportem i kibicować najlepszym psim drużynom.

Na czym będzie polegać ta sportowa rozgrywka? W drużynie są cztery psy. Każdy z nich musi przebiec przez tor przeszkód do specjalnego pojemnika, w którym znajduje się piłka. Aby ją z niego wydostać, musi uruchomić specjalną dźwignię. Wygrywa ta drużyna, która najszybciej pokona trasę.

Świetna rozrywka dla każdego

Każda strefa zaoferuje szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Spodziewajcie się fascynujących rozgrywek, wystaw, pokazów, animacji, warsztatów oraz turniejów na Targach HOBBY w Poznaniu. Nie powinien Was zaskoczyć także widok przyjaznych czworonogów z piłkami.

Targi Hobby odbędą się w dniach 4-5 grudnia 2021 w godz. 10:00-18:00 w sobotę i 10-17:00 w niedzielę. Bilet na Targi HOBBY upoważnia również do wejścia na zawody psich sztafet Poznań Flyball Racing. Bilety można kupić online na https://tobilet.pl/targi-hobby-mtp-2021.html. Wejść na teren targów można będzie przez Hol Wschodni od strony Mostu Dworcowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro