Reklama
Reklama

Spotkanie radnych UM z radnymi osiedlowymi

27 stycznia radni Urzędu Miasta spotkali się z radnymi poznańskich osiedli. Pierwsze w tym roku spotkanie zorganizowano przede wszystkim, by podsumować współpracę miasta z osiedlami.

Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Komisji Samorządowej Rady Miasta Poznania, rozpoczął spotkanie od podziękowań. Przyznał, że to dzięki radnym osiedlowym w naszym mieście dochodzi do wielu ciekawych inicjatyw i miejsce mają kolejne inwestycje.

Przewodniczący podkreślił, że to właśnie rady osiedli dbają o to, by mieszkańcy miasta mieli gdzie odpoczywać i w tym celu budują nowe boiska dla młodzieży irobią wszystko, by najmłodsi mieli dostęp do placów zabaw. Do ich zasług należy również zagospodarowywanie parków i poprawa bezpieczeństwa na terenie osiedli.

Te rady osiedli, które najprężniej działają, mają szansę na uzyskanie dofinansowania na swoje inwestycje. Anna Matusewicz-Potocka, z Rady Osiedla Świerczewo przyznała, że osiedle, na którym mieszka otrzymało dwukrotnie dopłatę do inicjatywy. Pieniądze przeznaczono na wybudowanie nowego boiska, siłowni i placu zabaw.

W tym roku radnych osiedlowych czeka kolejne wyzwanie. Na15 marca2009 roku przewidziano wybory dorad osiedlowych.Wszyscy chętni, którzy chcąkandydować w wyborach na radnego muszą zgłosić się do Osiedlowych Komisji Wyborczych do 13 lutego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro