Reklama
Reklama

Prace rozbiórkowe na stadionie im. Szyca: co się dzieje?

fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

- Ruszyła rozbiórka Stadionu im. Szyca w Poznaniu - napisał nasz Czytelnik. Filip Borowiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji potwierdza, że prace rozbiórkowe dobiegają tu końca. - Chodziło o rozebranie dwóch wolnostojących budynków po dawnych szatniach, które znajdowały się przy koronie stadionu - tłumaczy.

Rozbiórka była konieczna ze względów bezpieczeństwa. - Jeszcze do września w budynkach przebywały osoby bezdomne. W tej chwili prace rozbiórkowe dobiegają już końca - dodaje.

Przypomnijmy, że dwa lata temu miasto poinformowało, że chce utworzenia Centrum Muzyki na terenie dawnego stadionu. Miałaby tu stanąć filharmonia oraz park z amfiteatrem. Dopiero w 2018 roku miasto przejęło teren ze stadionem. Zapłaciło prywatnemu deweloperowi 10 milionów złotych. Zgodnie z planem zagospodarowania, teren po zrujnowanym stadionie powinien być przeznaczony pod zieleń lub sport i rekreację. Przed kilkoma laty mieszkańcy w specjalnym sondażu postulowali, że powinien powstać tam park. Pojawiały się też pomysły zbudowania hali widowiskowo-sportowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro