Reklama
Reklama

Z Poznania pojedziemy pociągiem do... Paryża!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Travelarz / wikipedia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Travelarz / wikipedia

Nowa trasa Warszawa - Paryż ma zostać uruchomiona w 2023 lub 2024 roku.

O sprawie poinformował branżowy portal rynek-kolejowy.pl. Jak zwracają uwagę dziennikarze, Ministerstwo Infrastruktury w najbliższych latach chce uruchomić 30 kolejowych połączeń międzynarodowych. PKP Intercity chce zapewnić mieszkańcom alternatywę dla transportu lotniczego i jak podkreśla, będzie to opcja nie tylko tańsza i wygodniejsza, ale też bardziej ekologiczna.

Jednym z nowych połączeń ma być bezpośredni pociąg relacji Warszawa - Paryż. Choć nie wskazano jakim konkretnie taborem obsługiwane będzie połączenie, na pewno będzie to tabor sypialniany o wysokim standardzie. W tej chwili trwa dogrywanie szczegółów ze stroną niemiecką i francuską, by trasa przejazdu była jak najbardziej optymalna.

W Polsce pociąg miałby się poruszać linią kolejową E20, a więc składy przejeżdżałyby przez Poznań. Wstępnie mówi się, że wprowadzenie połączenia do rozkładu jazdy jest możliwe za dwa lub trzy lata.

Nie jest to pierwsze połączenie międzynarodowe planowane przez Poznań. Już w lipcu pisaliśmy, że w grudniu 2023 Czesi chcą uruchomić połączenie Praga - Gdynia. Pociąg ma jeździć m.in. przez Poznań i Leszno.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro