Reklama

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Gnieźnie. Policja szuka świadków

Do bójki miało dojść w budynku w tej okolicy | fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem.

- Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zwracają się do osób, które w środę, tj. 24 listopada, około godziny 20:00 udzieliły pomocy bądź były świadkami udzielania pomocy rannemu mężczyźnie w rejonie Szpitala Chrztu Polski i doprowadziły go do Izby Przyjęć o pilny kontakt z zastępcą naczelnika Wydziału Kryminalnego pod nr tel. 516-909-731 lub z dyżurnym jednostki tel. 47 77 21 211 - taki komunikat pojawił się na facebookowej stronie gnieźnieńskiej policji.

Jak relacjonuje portal gniezno24.com, w środę około 20.00 strażaków wezwano do kamienicy przy ulicy Św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Na klatce schodowej mieszkańcy wyczuli bowiem gryzący zapach. Po dojechaniu na miejsce strażacy stwierdzili, że prawdopodobnie rozpylono tam gaz pieprzowy. Na klatce schodowej była też krew, która miała się tu pojawić w wyniku bójki kilku osób. O wszystkim powiadomiono policję.

W czasie, gdy na miejscu pracowali funkcjonariusze, do szpitala doprowadzono rannego 43-latka. Mężczyzna zmarł w czwartek rano. Stwierdzono u niego m.in. rany kłute oraz ślady pobicia. W związku z tym zdarzeniem zatrzymano dotąd pięć osób. Policja nie informuje o szczegółach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
0℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro