Reklama
Reklama

Białe daniele w powiecie gnieźnieńskim. Uwieczniła je fotopułapka

fot. Kuba Skowroński / YouTube
fot. Kuba Skowroński / YouTube

Nagrania trafiły do sieci.

Jak podaje portal wrzesnia.info.pl, niezwykłe okazy danieli zauważono na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo. Nagrania nietypowych zwierząt pojawiły się w internecie za sprawą Kuby Skowrońskiego, który uwiecznił je za pomocą fotopułapki zamontowanej w lesie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na nagraniach widać byka oraz łanię. Byk jest widywany często w rejonie Nowego Folwarku lub pomiędzy Wrześnią i Czerniejewem. Prawdopodobnie to ten sam daniel, którego można zobaczyć na nagraniu.

Na początku ubiegłego roku pisaliśmy o sarnach albinosach w Obornikach. Bielactwo u jeleniowatych występuje wyjątkowo rzadko - jedynie raz na 100 tysięcy urodzeń. Częściej niż u saren można je spotkać u danieli. Niestety zwierzęta dotknięte tą wadą genetyczną bywają często porzucane przez rodziców czy nawet stado. Stanowią bowiem dla nich zagrożenie - jako białe są zdecydowanie bardziej widoczne, a tym samym rzucają się w oczy drapieżników.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
76.93 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro