Reklama
Reklama

Będą nowe odcinkowe pomiary prędkości. Także w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CANARD GITD
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CANARD GITD

Wiemy gdzie.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD chce objąć 39 kolejnych fragmentów polskich dróg odcinkowym pomiarem prędkości. Nowe lokalizacje wyznaczono na podstawie analiz bezpieczeństwa na wszystkich kategoriach dróg, w tym autostradach.

- Na liście podstawowej wytypowanych lokalizacji znajduje się 39 odcinków dróg w 13 województwach. Najwięcej odcinkowych pomiarów prędkości (opp) - 5 pojawi się na terenie województwa łódzkiego i podkarpackiego, po 4 w województwie lubuskim, mazowieckim i śląskim, 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim, 1 opp na terenie województwa opolskiego - informuje CANARD.

Jeśli okaże się, że w lokalizacjach wskazanych na liście podstawowej nie można zamontować urządzeń, wykorzystane będą lokalizacje z listy rezerwowej, na której znajduje się 29 odcinków tras. - Ostateczna ocena możliwości montażu urządzeń zostanie przeprowadzona po wyborze wykonawcy i przeprowadzeniu przez niego ponownych analiz z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych warunków technicznych - dodaje. Przetarg już został ogłoszony.

Gdzie w Wielkopolsce pojawić się mają urządzenia? Pierwszy OPP ma być prowadzony na odcinku trasy S11 pomiędzy Tarnowem Podgórnym i węzłem Poznań Ławica, a drugi na autostradzie pomiędzy MOP Leonia / Kuny i PPO Żdżary, a więc w rejonie Konina. Na liście rezerwowej nie znajduje się żadna wielkopolska lokalizacja.

Obecnie w Polsce PPO wykonywany jest w 30 lokalizacjach. - W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku zarejestrowały one blisko 600 tys. przypadków przekroczenia przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości - kończy CANARD.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro