Reklama

Śnieg w weekend coraz bardziej realny. Także w Poznaniu

fot. Jacek Molski / archiwum
fot. Jacek Molski / archiwum

Meteorolodzy ostrzegają już teraz przed trudnymi warunkami komunikacyjnymi.

Już na początku tygodnia pisaliśmy, że w weekend cały kraj może się mierzyć z atakiem zimy. Do weekendu coraz bliżej, a ostrzeżenia meteorologów wydają się być coraz bardziej realne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jeszcze w czwartek pogoda w Poznaniu będzie spokojna - zza chmur pojawiać się będzie słońce, a na termometrach zobaczymy do 4 stopni Celsjusza. W piątek i sobotę zrobi się odrobinę chłodniej. Opady śniegu w naszym regionie są prognozowane na niedzielę, poniedziałek i wtorek. Mają to być opady przelotne, choć nie jest wykluczone, że na terenie Wielkopolski pojawią się miejscowo śnieżyce z intensywnymi opadami. Podobne warunki mają panować na Podlasiu, Warmii i Pomorzu. Temperatury będą oscylować w okolicy 0 stopni.

Trudniejsze warunki prognozowane są w górach i regionach podgórskich, gdzie śnieg może się utrzymywać dłużej. Raz jeszcze apelujemy do kierowców o zmianę opon z letnich na zimowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro