Reklama
Reklama

ZKZL rozpoczyna kolejny duży remont za 3,5 mln zł

Wizualizacja | fot. ZKZL
Wizualizacja | fot. ZKZL

Prace przy ul. Folwarcznej na poznańskim Chartowie właśnie się rozpoczęły i już wkrótce możemy spodziewać się widocznych efektów.

Miesiąc listopad rozpoczął się realizacją dużego projektu modernizacji kamienicy przy ul. Szamarzewskiego 21 i zakończył się podpisaniem umowy na realizację kolejnego ważnego remontu. Tym razem Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zajmie się modernizacją dwóch sąsiadujących ze sobą budynków mieszczących się przy ul. Folwarcznej 19 i Folwarcznej 20. Wcześniej prowadzone prace w tych obiektach obejmowały tylko i wyłącznie montaż centralnego ogrzewania. Teraz zakres prac jest zdecydowanie szerszy i z pewnością poprawi jakość i estetykę obu nieruchomości - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

W ramach modernizacji dwóch budynków zostanie docieplony dach. Remontowi zostanie poddana elewacja wraz z wymianą stolarki okiennej. Budynki wymagały konkretnych działań w tym zakresie i na pewno mieszkańcy ucieszą się ze zmian, które zdecydowanie podniosą ich atrakcyjność. Istotną kwestią jest fakt, że dzięki zmianom nieruchomości będą spełniały obowiązujące obecnie normy cieplne. Prace obejmą także remont klatki schodowej jak również teren znajdujący się dookoła budynków. Wymianie ulegnie instalacja kanalizacyjna oraz wodociągowa w częściach wspólnych - dodaje Kubiak.

Teren został już przekazany głównemu wykonawcy. Wszystkie prace zakończą się do końca 2022 roku. Koszt modernizacji budynków przy ulicy Folwarcznej 19 i Folwarcznej 20 wyniesie ponad 3,5 miliona złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro