Reklama
Reklama

"Zaprogramuj i zBLENDERuj Animację 3D" bezpłatne warsztaty

Internet jest naszą codziennością, a dla dzieci młodzieży świat cyfrowy jest naturalnym środowiskiem. Jednak warto, aby młodzi użytkownicy sieci korzystali z niej świadomie, a godziny spędzone w Internecie były czasem nie tylko rozrywki, ale także rozwoju i czerpania inspiracji. Pokazaniu możliwości Internetu oraz wykorzystania go w sposób twórczy służy cykl bezpłatnych szkoleń, na które zaprasza Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, Biblioteką Raczyńskich i Fundacja Członków PSM "WINOGRADY" w Poznaniu.

Projekt "Cyfrowy skok w GOK-Miasto Poznań" to bezpłatne zajęcia z podnoszenia kompetencji cyfrowych kierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Już kilkadziesiąt osób ukończyło cykl szkoleń w trybie online, a przed nami zapisy na kolejne zajęcia. Rekrutacja do projektu trwa, bo następne szkolenia ruszają już 6 grudnia 2021 r.

- W ramach projektu każdy może nauczyć się podstaw montowania filmów, programowania i animacji. Uczestnicy naszych szkoleń będą tworzyć własny komiks, grafikę, fotomontaże w aplikacji TonnDoo oraz zBLENDERować animację 3D.Podczas tworzenia pierwszych gier i animacji rozwijamy twórcze i kreatywne myślenie, uczymy planowania kolejnych działań, logicznego myślenia i szukania rozwiązań różnych problemów. - wyjaśnia Irena Maciura - koordynator projektu

Co, gdzie, kiedy?

Szkolenia odbywają się w trybie stacjonarnym i online. Zajęcia stacjonarne odbywają się w filiach Biblioteki Raczyńskich na terenie Poznania, oraz w Domach Kultury na Winogradach. Spis placówek biorących udział w projekcie dostępny jest na stronie https://skok-gok.operator.edu.pl/.

Każda grupa składa się z 10 uczestników, a jeden cykl obejmuje 15 spotkań, łącznie 30 godzin zajęć. Warsztaty odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, wszyscy zainteresowani mają do wyboru jeden z trzech tematów szkoleń:

1. "Król internetu - Influencer. Czym są i do czego potrzebujemy kompetencji medialnych?"
2. "Zaprogramuj i zBLENDERuj Animację 3D"
3. "Cały świat na Twoim biurku. Dostępność zasobów cyfrowych online"

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty, potwierdzające zdobyte kompetencje cyfrowe. Podczas szkolenia dostępne są też materiały szkoleniowe w wersji online i papierowej.

Młodzież poznaje zasady montażu filmu i tworzenia grafik, które pomagają w kreowaniu ciekawych historii. W programie jest również tworzenie stron i interaktywnych prezentacji czy poznawanie zasad poruszania się w mediach społecznościowych. Testujemy też przydatne aplikacje i programy, które pozwolą poszerzyć kompetencje i rozwijać kreatywność młodzieży- dodaje pracownik Biblioteki Raczyńskich.

Na warsztaty można zapisywać się za pośrednictwem strony internetowej: https://skok-gok.operator.edu.pl/#rekrutacja. Do wyboru są zajęcia stacjonarne lub w trybie online.

Dziękujemy naszemu partnerowi ogólnopolskiej firmie Fiberhost za wsparcie i zaangażowanie w realizację projektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro