Reklama
Reklama

Metropolia walczy z grypą. Ruszają szczepienia

fot. Metropolia Poznań
fot. Metropolia Poznań

Już 29 listopada ruszają też szczepienia przeciw grypie dla osób w wieku 25-64 lata.

To metropolitalny program darmowych szczepień realizowany od sezonu 2019/20. Podobnie będzie w tym roku. Metropolia Poznań oprócz kontynuacji szczepień przeciw koronawirusowi zaczyna szczepienia przeciw grypie.

W tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe, a ponieważ lekarze zalecają wzmacnianie odporności przeciw grypie, to dostęp do preparatów będzie w tych samych punktach, w których od miesięcy przeciw COVID19 szczepią zespoły Szpitala Podolany - informuje Adam Górczewski ze Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Dziękujemy za zaufanie ze strony Metropolii Poznań, które sprawiło, że mogliśmy szybko ruszyć ze szczepieniami na tak dużą skalę - komentuje Tomasz Cichowski, prokurent Szpitala Podolany. Nasi medycy mają za sobą już 95 tysięcy szczepień przeciw koronawirusowi. Teraz w punktach, w których działamy, ruszamy z akcją szczepień przeciw grypie. Nasza współpraca na polu przeciwdziałania pandemii jest szersza, bo prowadzimy też wspólnie z Metropolią program Odważ się na Zdrowie, w którym już blisko tysiąc osób zrzuca zbędne kilogramy - nadwaga okazała się jednym z efektów ubocznych pandemii - dodaje.

Lista metropolitalnych punktów szczepień prowadzonych we współpracy samorządów ze Szpitalem Podolany:
Buk - Szkoła Branżowa, ul. Dworcowa 44
Koziegłowy (gm. Czerwonak) - AKWEN, ul. Piłsudskiego 3
Kleszczewo - hala sportowa, ul. Poznańska 2
Komorniki - ośrodek zdrowia, ul. Stawna 7
Konarzewo (gm. Dopiewo) - Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne, ul. Poznańska 19
Kórnik - OAZA, ul. Krasickiego 1
Luboń - Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Sikorskiego 3
Pobiedziska - Urząd Miasta i Gminy, ul. Kościuszki 4
Rokietnica - OSP, ul. Szkolna 18
Swarzędz - Wodny Raj, ul. Kosynierów 1
Śrem - BAZAR, ul. Targowa 2

W powyższych punktach od 30 listopada w wyznaczonych dniach i godzinach będą prowadzone szczepienia przeciw grypie. Terminarz i warunki zapisów znajdą się w środę tutaj. Od poniedziałku 29 listopada codziennie (g. 8-20) preparat można przyjąć w siedzibie Szpitala Podolany - ul. Straży Ludowej 37 w Poznaniu. Szczepienia przeciw grypie są bezpłatne - dodaje. Górczewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro