Reklama
Reklama

Tanie mieszkania na wynajem na Strzeszynie. Ostatnia szansa, by wziąć udział w programie

Wizualizacja | fot. PTBS
Wizualizacja | fot. PTBS

Chodzi o mieszkania, które mają powstać w ramach programu "Poznań i zamieszkaj".

Przypominamy. Miasto Poznań i Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ruszyły z pierwszym etapem nowego programu mieszkaniowego. W ramach pierwszego etapu programu można ubiegać się o najem - po cenach niższych niż rynkowe - jednego z 199 komfortowych lokali, które powstaną na Strzeszynie. Mieszkania będą zlokalizowane w rejonie ulic Literackiej, Jana Wiencka i Adama Poszwińskiego. Jak już informowaliśmy lokale mają być wykończone pod klucz, a czynsz najmu ma nie przekraczać 18 zł za metr kwadratowy. Najemca będzie płacić opłatę partycypacyjną w kosztach budowy lokalu, ale ma ona nie przekraczać 20 procent. Dodatkowo będzie można starać się o dopłatę do czynszu z Funduszu Dopłat (maksymalnie 8 zł za m2 powierzchni mieszkania). Najem miałby się odbywać 15 lat, ale będzie możliwość jego przedłużenia.

"POZnań - i zamieszkaj" stanowi alternatywną i tańszą, a przede wszystkim stabilniejszą formę najmu w stosunku do rynku komercyjnego. Oferta skierowana jest przede wszystkim do poznańskich rodzin i osób, które planują jej założenie lub też myślą o poprawie warunków lokalowych. Udział w programie mogą wziąć również osoby, które nie mieszkają w Poznaniu, lecz planują swoją przyszłość związać ze stolicą Wielkopolski.

Osoby zainteresowane udziałem w programie składają wniosek do Biura Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania. Wraz z wnioskiem należy przedstawić dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków udziału w programie, tj. warunku dochodowego oraz braku tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Poznania. Do wniosku należy dołączyć również dokumenty potwierdzające możliwość uzyskania punktów, zgodnie z przyjętym systemem kwalifikacji punktowej, który decyduje o kolejności umieszczenia osób na liście najemców - przypominają miejscy urzędnicy.

Wnioski przyjmowane będą do 30 listopada. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro