Reklama

Pierwszy lokal w Poznaniu wpuszcza tylko zaszczepionych klientów. Alternatywą negatywny wynik testu

fot. Młyńska 12 / FB
fot. Młyńska 12 / FB

To lokal przy Młyńskiej 12.

Choć w Polsce rząd nie zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń w postaci konieczności okazywania paszportów covidowych przy wejściu do restauracji, z takiego rozwiązania korzysta się np. we Francji. I takie rozwiązanie, jako pierwsze w Poznaniu, wprowadził lokal z ulicy Młyńskiej.

Od ostatniego weekendu do Twelve Cocktails & Co. wchodzą tylko zaszczepieni klienci. - Twelve Cocktails & Co. tylko dla zaszczepionych. Celebrujemy luksus w bezpiecznym otoczeniu! Szanowni Państwo, od dzisiaj wprowadziliśmy w koktajlbarze nowe zasady bezpieczeństwa. Zapraszamy tylko osoby zaszczepione z unijnym certyfikatem lub aktualnym negatywnym wynikiem testu. Dokumenty będą weryfikowane przy wejściu. Jedyne takie miejsce na mapie Poznania - poinformowano na Facebooku.

W komentarzach pod informacją na Facebooku zawrzało. - Jest wiele innych miejsc, gdzie właściciele nie są kowidiotami, i nie segregują ludzi. Warto omijać to szambo. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy was podadzą do sądu o dyskryminację, i prawnicy którzy wyciągną od was grubą kasę na odszkodowania - napisał jeden z internautów. A to tylko jeden z wielu komentarzy ludzi oburzonych decyzją szefostwa lokalu.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą właściciele lokalu przyznali, że choć komentarze były bardzo negatywne, w weekend w lokalu pojawiło się mnóstwo zaszczepionych gości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro