Reklama
Reklama

Polacy chcą okazywania dowodów szczepień i ograniczeń dla niezaszczepionych. Są wyniki sondażu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Badanie na zlecenie Rzeczpospolitej przeprowadził IBRiS.

Z danych sondażowych wynika, że prawie 60 procent ankietowanych chciałoby, aby osoby niezaszczepione musiały się liczyć z ograniczeniami na terenie naszego kraju, co wiąże się z koniecznością okazywania paszportów covidowych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kto najchętniej popiera takie rozwiązanie? Wyborcy KO i Lewicy (77 procent z nich). Następny w kolejności jest elektorat PiS (63 procent ankietowanych), a dalej wyborcy Konfederacji - 43 procent popiera wprowadzenie takich ograniczeń dla nieszczepionych.

Z artykułu Rzeczpospolitej wynika, że nieco ponad 53 procent ankietowanych oczekuje od rządu natychmiastowych działań w tym obszarze. Mowa jest chociażby o lokalnych lockdownach. Popiera to co drugi wyborca PiS, KO i Lewicy.

Co ze sprawdzaniem przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony? Za opowiedziało się 42,5 procent ankietowanych. Natomiast niespełna 22 procent badanych jest za tym, by uczniowie ponownie przeszli na zdalną naukę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro