Reklama

Os. Rusa: będzie kolejny płatny parking. Ma rozwiązać problem mieszkańców

Parking przy ulicy Wagi | fot. Czytelnik

Na wprowadzenie opłat na parkingach przy wieżowcach 11, 12 i 13 zdecydowało się kierownictwo osiedla.

Od pewnego czasu piszemy o problemach mieszkańców osiedla Zodiak na Chartowie. Na ulicy Wagi latem wprowadzono opłaty za parkowanie, co nie podoba się mieszkańcom. Lokatorzy bloków przy ulicy Wagi w większości nie parkują na płatnych miejscach i szukają bezpłatnych miejsc parkingowych w okolicy, co doprowadza do konfliktów sąsiedzkich. Skarżą się mieszkańcy wieżowców z osiedla Rusa 11, 12 i 13. Teraz oni nie mają gdzie parkować - bezpłatne miejsca są zajmowane często przez mieszkańców ulicy Wagi.

Już w sierpniu pisaliśmy, że kierownictwo osiedla Rusa przygląda się sytuacji i pracuje nad rozwiązaniem problemu. - Kierownictwo Osiedla Rusa o planach postawienia parkometrów przez PKP i firmę APCOA przy ul. Wagi, ul. Bliźniąt i ul. Lwa, nie zostało poinformowane. Mieszkańcy Spółdzielni od momentu wprowadzenia płatnego parkingu na sąsiednim terenie, wielokrotnie zgłaszali problemy ze znalezieniem miejsc postojowych. Parkowali więc w miejscach do tego nieprzeznaczonych, niszcząc w ten sposób tereny zielone Spółdzielni - informuje spółdzielnia Osiedle Młodych.

- W związku z powyższym Kierownictwo Osiedla Rusa podjęło działania w celu zabezpieczenia dostępu do istniejących na terenie Spółdzielni miejsc parkingowych dla mieszkańców budynków o numerach 11, 12 i 13. Spółdzielnia przystąpiła do zorganizowania w rejonie wspomnianych budynków parkingu płatnego. Z obowiązku uiszczania opłat zwolnieni będą mieszkańcy ww. nieruchomości - dodaje.

Szczegóły obecnie nie są znane. Nie wiadomo więc, kiedy opłaty zaczną być pobierane oraz jaka firma będzie zarządcą parkingu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
45.82 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro