Reklama
Reklama

Grunwaldzka: uwaga na zmiany w organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej.

W najbliższy wtorek i środę (23 i 24 listopada) oraz w kolejny wtorek i środę (30 listopada i 1 grudnia), na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Jugosłowiańskiej, do istniejącej sieci kanalizacyjnej będzie podpinane przebudowane przyłącze kanalizacyjne. Zaplanowane prace wpłyną na zmianę organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania.

- Roboty podzielono na dwa etapy. Pierwszy, którego realizację zaplanowano na 23 i 24 listopada, będzie odbywał się na zachodniej części ul. Jugosłowiańskiej. W związku z tym pojazdy jadące ul. Grunwaldzką w stronę centrum nie będą mogły skręcić w prawo, w ul. Jugosłowiańską, a ul. Bułgarska zostanie zwężona do jednego pasa jazdy na wprost. W czasie trwania prac pojazdy jadące ul. Grunwaldzką w stronę centrum będą mogły dojechać do ul. Jugosłowiańskiej objazdem poprowadzonym od ronda Skubiszewskiego przez ul. Jawornicką i Promienistą. Wyznaczono również objazd ul. Bułgarską do skrzyżowania z ul. Ptasią. W tym miejscu zmierzający w kierunku ul. Jugosłowiańskiej będą mogli zawrócić i dojechać do skrzyżowania tej ulicy z ul. Grunwaldzką i Bułgarską. Na nim, korzystając z relacji na wprost, wjadą w ul. Jugosłowiańską - zapowiada spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- W drugim etapie, zaplanowanym na 30 listopada i 1 grudnia, prace przeniosą się na wschodni pas ul. Jugosłowiańskiej. W związku z tym przez ten okres nie będzie możliwe poruszanie się prawym pasem ul. Grunwaldzkiej na wprost, w kierunku centrum. Zamknięty zostanie też lewy pas ul. Bułgarskiej, do jazdy na wprost. Dodatkowo w tym czasie wymienione zostaną słupy sygnalizacji świetlnej na wyspie dzielącej jezdnie ul. Jugosłowiańskiej, przez co niemożliwe będzie skręcenie z ul. Jugosłowiańskiej w lewo, w ul. Grunwaldzką. Na czas trwania prac wyznaczono objazd ul. Bułgarską do skrzyżowania z ul. Ptasią, gdzie pojazdy będą mogły zawrócić, by dojechać do skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej, Bułgarskiej i Jugosłowiańskiej. Na nim, skręcając w prawo, wjadą w ul. Grunwaldzką - dodają urzędnicy.

Podczas realizacji obu etapów zaplanowanych prac zamknięte będzie przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów przez ul. Jugosłowiańską. Piesi i rowerzyści w tym czasie będą mogli skorzystać z innych oznakowanych przepraw przez jezdnię w tej okolicy. Prace trzeba wykonać w dni powszednie, a nie w weekendy. Dlaczego? W sobotę i niedzielę niedostępna jest niezbędna w tym przypadku masa bitumiczna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro