Reklama

Ukradli z piwnicy 28 butelek wina. Grozi im 5 lat więzienia

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z północy regionu zatrzymali trzech mężczyzn.

15 listopada, we wczesnych godzinach porannych, mieszkaniec Krajenki (powiat złotowski) poinformował o zatrzymaniu mężczyzny, który próbował go okraść. - Policjanci, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że doszło do kradzieży i zatrzymali mieszkańca Krajenki. W momencie zatrzymania posiadał przy sobie sklepową torbę ze skradzionymi rzeczami. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że sprawców było trzech, a sprawa dotyczy kradzieży kolekcjonerskich trunków. Łupem złodziei padło łącznie 28 butelek wina z różnych części Europy. W Komisariacie Policji w Krajence ustalono przebieg całego zajścia - relacjonował mł. asp. Damian Pachuc z KPP Złotów.

- Pokrzywdzony usłyszał hałas dobiegający z piwnicy. Odgłos obijających się o siebie butelek świadczył, że ktoś kradnie alkohol, który tam gromadził. Była to kolekcja win, które leżakowały na specjalnych regałach od kilkunastu lat. Kolekcję stanowiły białe i czerwone wina, przywożone z podróży po Europie. Właściciel wybiegł z domu i ujął mężczyznę, który niósł torbę z winami. Pozostali dwaj złodzieje z wypełnioną alkoholem skrzynką oddalili się w stronę centrum miasta - dodał mł. asp. Pachuc.

Niespełna 24 godziny później kryminalni zatrzymali kolejnych dwóch sprawców. Nie posiadali przy sobie skradzionego alkoholu i nie potrafili wytłumaczyć co z nim zrobili.

Wszyscy trzej zatrzymani odpowiedzą za kradzież mienia, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro