Reklama
Reklama

F-16 wylądował na Ławicy! Mamy nagranie i wiemy dlaczego do tego doszło

fot. Kacper Jegliczka / Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego
fot. Kacper Jegliczka / Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

W ramach ćwiczeń.

O nietypowym lądowaniu na poznańskim lotnisku Ławica poinformował nas Czytelnik. Z jego informacji wynika, że samolot F-16 w piątek lądował tu "awaryjnie" w ramach ćwiczeń. To ćwiczenia przeprowadzane z myślą o pracownikach lotniska. Są organizowane między innymi po to, by sprawdzić współpracę np. z lotniskową strażą pożarną.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do naszej redakcji przed południem dotarł mail od innego Czytelnika zaniepokojonego hukiem, który można było usłyszeć w rejonie lotniska. - Brzmiało to jak huk rozbitego samolotu - napisał. Wiemy już, że był to dźwięk towarzyszący startowi F-16 z lotniska.

- Dzisiaj przeprowadzone zostały na lotnisku Poznań-Ławica ćwiczenia z wykorzystaniem lotniska do lądowania samolotu F-16. Zasymulowano sytuację awaryjnego lądowania, sprawdzono gotowość służb lotniskowych do odtworzenia gotowości do startu oraz odlotu samolotu - poinformował Port Lotniczy Poznań Ławica na Facebooku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro