Reklama
Reklama

Ponownie nie będzie Wigilii Caritasu na MTP. Potrzebujący dostaną paczki

Jedną z osób rozdających paczki rok temu był Jacek Jaśkowiak | fot. Maciej Szefer / WTK
Jedną z osób rozdających paczki rok temu był Jacek Jaśkowiak | fot. Maciej Szefer / WTK

Tradycyjnie, 24 grudnia Caritas zorganizuje wigilię dla potrzebujących. Uroczystość, podobnie jak przed rokiem, przybierze inną formułę.

Caritas co roku przygotowywał na Międzynarodowych Targach Poznańskich największą w Polsce wigilię dla ubogich, chorych, bezdomnych i ogólnie potrzebujących. W tym roku również zorganizuje święta 24 grudnia od godziny 10:00 do 12:00, ale w czterech poznańskich jadłodajniach (ul. Ściegiennego 133, Łąkowa 4, Taczaka 7/17, Niegolewskich 23). Paczki z potrawami wigilijnymi będą wydawane na wynos. Taka forma wigilii jest podyktowana obostrzeniami covidowymi. Wieczerza wigilijna zawsze przebiegała w przyjacielskiej atmosferze, a jej ideą było nie tylko nakarmienie bezdomnych, ale również integracja i wspólne kolędowanie - czyli zapobieganie osamotnieniu.

- Nie będzie tradycyjnego łamania się opłatkiem i nie zasiądą wspólnie do stołu w większym gronie. Caritas Poznań zapewnia jednak, że zrobi wszystko, aby te święta mogły być dla potrzebujących jak najlepsze - zapewnia Caritas.

W ubiegłym roku po paczki Caritasu ustawiły się tłumy potrzebujących, o czym pisaliśmy na naszym portalu. Każdy może pomóc w przygotowywaniu paczek poprzez wpłatę pieniędzy na rzecz Caritasu. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro