Reklama
Reklama

Są zarzuty za zabójstwo 57-latki na południu regionu. Sprawca miał planować zbrodnię przez 3 miesiące

fot. wlkp24.info
fot. wlkp24.info

O sprawie pisaliśmy już we wtorek.

W jednym z mieszkań na terenie Nowych Skalmierzyc w powiecie ostrowskim we wtorek rano znaleziono ciało 57-letniej kobiety. W tym samym mieszkaniu znaleziono też rannego 54-latka, który musiał trafić do szpitala.

Jak podaje portal wlkp24.info, 54-latkowi postawiono zarzut wielokrotnego dźgnięcia nożem o długości prawie 20 centymetrów 57-latki. Kobieta miała rany na klatce piersiowej i rękach. Prokuratura przyjęła, że mężczyzna działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia.

Ustalono motyw. Z informacji prokuratury wynika, że 57-latka rozstała się z 54-latkiem i nawiązała znajomość z innym mężczyzną. Odrzucony 54-latek od miesięcy nie potrafił się pogodzić z decyzją kobiety. Trzy miesiące temu zaczął planować zabójstwo. W kalendarzu miał zapisane konkretne daty, a do mieszkania 57-latki dostał się pod pozorem pokazania sposobu dawkowania leków. Miał ze sobą nóż, świeczki i kalendarz.

54-latek po zadaniu ciosów kobiecie, ranił się tym samym nożem. Znajduje się obecnie w szpitalu. Ujawniono, że napastnik to osoba głuchoniema, a wszystkie czynności muszą być przeprowadzana z udziałem biegłego tłumacza języka migowego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro