Reklama

Przy trasie S5 powstaną kolejne stacje benzynowe

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Na wysokości Kościana.

- Podpisaliśmy umowy na dzierżawę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych(MOP) w ciągu drogi ekspresowej S5 na trasie Poznań - Wrocław. Stacje benzynowe powstaną na MOP Kokorzyn oraz Sierakowo - informuje Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. - Zarówno na MOP Sierakowo jak i MOP Kokorzyn wykonawcą jest Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna, który na wybudowanie całej infrastruktury ma 24 miesiące - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W ramach inwestycji powstaną obiekty wypoczynkowo-usługowe, stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe i punkty informacji turystycznej.

- W województwie wielkopolskim, jadąc S5 od Poznania w kierunku Wrocławia, kierowcy mogą zatrzymać się i odpocząć na MOP-ach: Wronczyn, Kokorzyn, Gołanice, Trzebosz, Folwark. Kierowcy mogą zatankować na MOP-ie Folwark. Jadąc drogą S5 z Wrocławia do Poznania, w woj. wielkopolskim znajdują się następujące MOP-y: Dębno Polskie, Golina Wielka, Wilkowice, Sierakowo, Zamysłowo - wymienia. Tankowanie jest możliwe na MOP Golina Wielka. Lotos zakończył tu budowę stacji paliw.

Wkrótce ogłoszone zostanie kolejne postępowanie przetargowe na dzierżawę MOP Zamysłowo w rejonie Stęszewa. W pierwszym przetargu nie złożono żadnej oferty. MOP już powstał. GDDKiA siódmy raz będzie szukać chętnego do dzierżawy MOP Wilkowice pod Lesznem. I w tym przypadku dotąd nie znalazł się chętny. Zarówno MOP Zamysłowo, jak i MOP Wilkowice, są MOP-ami III kategorii - najbardziej rozbudowanymi. Poza miejscami do wypoczynku i stacją benzynową powstać tu mają miejsca noclegowe i punkty usługowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro