Reklama
Reklama

VIII LO i Zespół Szkół Gastronomicznych w całości na zdalnym nauczaniu. W Kamionkach dziecko ze szkoły zabrała karetka

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexandra_Koch / pixabay.com

To dwie poznańskie szkoły, które z powodu wielu zakażeń koronawirusem musiały w całości przejść na zdalne nauczanie.

Jak wynika z najnowszych danych kuratorium opublikowanych przez Głos Wielkopolski, są to jedyne szkoły w Poznaniu, które są w takiej sytuacji. Nie oznacza to jednak, że w innych szkołach niektóre klasy czy oddziały nie musiały przejść na zdalne nauczanie. Hybrydowo uczą się uczniowie ze 103 poznańskich placówek edukacyjnych, łącznie to nieco ponad 400 klas.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

W całej Wielkopolsce zdalne nauczanie trzeba było wprowadzić w ponad 300 szkołach i przedszkolach.

Do niepokojącej sytuacji doszło w środę w szkole podstawowej w Kamionkach. Jak podaje gminakornik.pl, do jednego z uczniów, który bardzo źle się czuł, wezwano karetkę. Dziecko przetransportowano do szpitala. Nieoficjalnie rodzice innych dzieci dowiedzieli się, że u ucznia potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wkrótce do rodziców uczniów trafiła informacja o przejściu niektórych klas na nauczanie zdalne. - W związku z licznymi przypadkami wystąpienia zakażeń SARS-CoV-2 wśród uczniów i pracowników szkoły, po opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu i w porozumieniu z Organem Prowadzącym, uczniowie klas 4, 5, 6, 7 i 8 zostają objęci nauczaniem w trybie zdalnym od czwartku, 18 listopada do piątku, 26 listopada - czytamy w komunikacie szkoły.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro