Reklama

Rozjeździli skwer pod Wągrowcem. Prawdopodobnie driftując

fot. Gmina Wągrowiec FB
fot. Gmina Wągrowiec FB

Urzędnicy z Wągrowca apelują do mieszkańców o zgłaszanie takich zdarzeń policji.

- W Gminie Wągrowiec rozbudowywana jest infrastruktura służąca mieszkańcom, przybywa ogólnodostępnych skwerów, pełniących funkcje rekreacyjno-wypoczynkowe. Wiele osób docenia pozytywne zmiany i chętnie przebywa w tych miejscach, korzystając z dostępnych udogodnień. Niestety, częstym zjawiskiem są też akty wandalizmu - wyjaśniają wągrowieccy urzędnicy.

Co najczęściej niszczą wandale? Ławki, kosze na śmieci, znaki drogowe, wiaty przystankowe, słupy oświetleniowe, ale też nawierzchnię dróg i zieleń. Właśnie skwer porośnięty trawą i krzewami został zniszczony pod Wągrowcem prawdopodobnie przez driftujących kierowców.

- Mamy nadzieję, że takie zachowania są rażące nie tylko dla nas, ale także Państwu bliska jest troska o wspólne dobro, dlatego apelujemy, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec takiego postępowania. W przypadku wystąpienia podobnych incydentów nie bójmy się i reagujmy - niezwłocznie alarmujmy policję (nr 112 lub 997); przyspieszy to interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy wandalizmu. W ten sposób znacznie ograniczymy akty niszczenia mienia publicznego w przyszłości. O każdym zgłoszonym przypadku pracownicy urzędu gminy również będą informować organy ścigania - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro